Az adatbevitelt követően további műveleteket végezhetünk. Az egy könyvelési tételre vonatkozó műveleteket az adat sorának bal szélén található gombcsoporttal, míg a több adatot érintő műveleteket a táblázat fejlécének bal szélén található gombcsoporttal lehet indítani.
A műveleteket a bizonylat sorának bal szélén található gombcsoporttal lehet indítani. A gombcsoport a fő művelet gombjából és a jobb oldalán a további műveletek gombból:
A várhatóan leggyakrabban használt műveletet a fő művelet gombra
(ez általában nyomtatóikon vagy
ceruza) kattintva tudja indítani.
gomb fölé húzva az egeret vagy rákattintva
megjelennek azok a műveletek, amelyek az adott tétellel végezhetők.
Ilyen műveletek lehetnek például:
vagy:
A lehetséges műveletek köre függ a tétel adataitól (pl. banki vagy pénztár) és a státuszától (nyomtatásra vár, nyomtatott).
Az adatablakban az adatok sorában megjelenő sztornózással javíthatjuk a bizonylatot.
jelzi, hogy lehet-e módosítani a tételt. Ha nem jelenik meg ez a lehetőség, akkor a bizonylat már le van zárva. Ilyenkor csakEgy bizonylat a rögzítése után azonnal megjelenik a listákban, akkor is, ha nincs lezárva. A bizonylat a lezárás után nem módosítható, csak sztornózni lehet, ha kiderül, hogy valami nem jó. Akkor zárjunk le egy tételt, ha biztosak vagyunk benne hogy helyes a tétel. Az éves jelentésekhez nem szükséges lezárni.
Ha az ellenőrzések során valamelyik jelentésben hibát találunk, akkor biztos, hogy nem az az oka, hogy valamelyik tétel nincs lezárva! A lezárás csak a javítást (módosítást, törlést) teszi lehetetlenné, a jelentéseken nem változtat.
Ha gépi bizonylat készítése során, a nyomtatás előtt nem lett kitöltve a jogcím (a pénztáros enélkül is be tudja venni az összeget), akkor ezt utólag a kontírozás művelettel tehetjük meg. A sor eleji gombcsoport
parancsával tudjuk indítani a műveletet.Ha nincs lezárva a bizonylat, akkor a jogcímet az adat módosításával tudjuk pótolni.
Gépi házipénztári bizonylatot nyomtatás után már nem lehet
módosítani. A sztornó művelet létrehozza az eredeti könyvelés tétel
mínusz egyszeresét. Ezzel, ha nem is nyom nélkül, de „hatástalanítani”
lehet a rontott bizonylatot. A műveletet Kelt
mezőben kell megadni a sztornózás
időpontját. A sztornózás megőrzi az elrontott bizonylatot is. Nem
nyomtalanul javít.
Egy (vagy több) lapra újra kinyomtatja az adott bizonylat dátumának és forgalom típusának (bevételi vagy kiadási) megfelelő bizonylatokat.